Haber - Duyuru

HSYK’nın Statü ve Niteliği – Açık Görüş – Star Gazete

Hukukçuları ayağa kaldıran yargıya müdahale tartışmalarının merkezinde yer alan kurum bu sefer HSYK oldu. Hal böyle olunca, HSYK’nın ne olup ne olmadığının, yargı teşkilatı üzerinde nasıl bir etkiye sahip olduğunun derinlemesine analiz edilmesine ihtiyaç vardır.

Genel Sekreterimiz Av. Serhat Tuğral HSYK Bildirisini ve Güncel Konuları Değerlendirdi

GÜNDEM ANKARA
Zihni ÇAKIR ile GÜNDEM ANKARA da programının bu haftaki konuğu Hukuk ve Değişim Derneği Genel Sekreteri Serhat TUĞRAL ile 17 Aralık’ta başlayan operasyonlar ve sonrası değerlendirildi.

HSYK ÖNÜNDE YAPILAN BASIN AÇIKLAMASI

YARGI BAĞIMSIZLIĞINA YAPILAN MÜDAHALEYİ KINIYORUZ! GÖREVİNİ VE YETKİSİNİ AŞAN HSYK ÜYELERİ İSTİFA ETMELİDİR!

 

Değerli Basın Mensupları,

Kıymetli Meslektaşlarım,

Ülkemizde son iki haftadır yaşanan ve kamuoyunun tamamını ilgilendiren, adli, siyasi ve bunlara bağlı olarak ekonomik bir takım gelişmeler yaşanmaktadır. Bu meyanda salt hukuki bir amaca hizmet etmediği hemen herkesçe malum olan bir soruşturma da yürütülmektedir.

 

HUKUK VE DEĞIŞIM DERNEĞI’NDEN SUÇ DUYURUSU
 ANKARA 

Hukuk ve Değişim Derneği Başkanı avukat Samir Altunkaynak, İstanbul merkezli operasyona ilişkin, “Soruşturmanın gizliliğini ihlal ettikleri” gerekçesiyle savcılar ile kolluk kuvvetleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

Avukatların Mursi’nin Duruşmasına Katılma Talebi Reddedildi
Bir grup avukatın, Mısır’da Cumhurbaşkanı Mursi ile 14 sanığın yargılandığı davaya gözlemci olarak katılmak için yaptığı başvuru reddedildi.
 

Hukuk ve Değişim Derneği üyesi bir grup avukatın, Mısır‘da darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ile 14 sanığın yargılandığı davaya gözlemci olarak katılmak için yaptığı başvurunun reddedildiği belirtildi.

2016 Yılı İftar Programımız

İftar programımızın üçüncüsü dün Türk Telekom Ahlatlıbel sosyal tesislerinde gerçekleştirildi. İftar davetimize Ankara Barosuna mensup avukatlardan oluşan kalabalık bir davetli topluluğunun iştirak ettiği iftar davetine ayrıca hukuk fakültesi öğrencileri de katıldılar.

Çalıştay Raporumuz Yayınlandı

Derneğimiz tarafından 26 Mart 2016 tarihinde düzenlenen Değişen Türkiye’de Avukatlık çalıştayının raporu yayına hazır hale gelmiş ve ilgili kurum ve kuruluşlara gönderimine başlanmıştır. Çalıştay raporumuzun bir örneğini aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.